Elektrik Aboneliği İşlemleri

Evinizin Elektrik Aboneliğini Sonlandırma

Evinizin Elektrik Aboneliğini Sonlandırma

Evinizin elektrik aboneliğini sonlandırmak için online randevu sistemimizden randevu oluşturabilir, müşteri ilişkileri merkezlerimizi ziyaret edebilir veya çağrı merkezimizden bizi arayabilirsiniz. Abonelik sonlandırma işlemlerinizi aşağıdaki adımları takip ederek hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tesisat Numarası

Aboneliğinizi sonlandıracağınız yerin tesisat numarasını öğrenin. Sayacın fotoğrafı ya da eski bir elektrik faturası da yeterlidir.

CVV

Güvence bedelinizin iade edilebilmesi için kendi adınıza ait vadesiz TL hesabının IBAN numarasını hazırlayın. IBAN numaranız bulunmuyor ise güvence bedeliniz, PTT kanalından iade edilebilir.

CVV

Aboneliğiniz sonlandırılırken, sayacınızdan son endeksler alınacak ve enerjiniz kesilecektir. Son kullanımlarınızı yansıtan son dönem tüketiminiz faturalandırılacaktır.

CVV

Güvence bedelinden mahsup edilen tutar sonrasında kalan bedel, IBAN numaranıza veya PTT kanalından iade edilecektir.

Önemli Notlar

  • Abonelik sizin adınıza ise nüfus cüzdanınızı, başkasının adına ise vekâletnamenizi yanınızda bulundurun.
  • Sonlandırılmak istenen abonelik, 2008 yılından önce yapılmış ve Aydın, Muğla, Denizli illerinde ise, abonelik sonlandırma işlemleri yalnızca Müşteri İlişkileri Merkezlerimizden yapılabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evlilik cüzdanı yetki belgesi olmadığından sözleşme iptali yapılamaz. Sözleşme iptali ancak abone sahibi veya vekilinin (noter onaylı vekâletname ile) başvurusu ile yapılabilir.

Sözleşmenin sona ermesi ve tüketicinin ilgili aboneliğe ait tüm borçlarının ödenmesinden sonra en geç beş iş günü içerisinde tüketicinin iade kanalı tercihine göre banka ya da PTT üzerinden iade süreci tamamlanır.

Şirketimiz tarafından dağıtım şirketine, aynı gün içerisinde bilgi verilir. Dağıtım şirketi imar ve yerleşim alanında bildirimi izleyen en geç bir gün içerisinde, imar ve yerleşim alanı dışında bildirimi izleyen en geç 2 gün içerisinde son endeks değerlerini alarak kullanım yerinin elektriğini keser. Endeks değerlerinin alınmasını izleyen gün içerisinde bu değerler görevli tedarik şirketine bildirilir. Şirketimiz tarafından tüm borçlarınızın ödenmesi koşulu ile, 5 iş günü içerisinde güvence bedeli iadesi yapılarak abonelik fesih işlemi sonuçlandırılır.